Czym jest pellet
Czym jest pellet? To paliwo stałe, które jest używane w kotłach klasy 5. Istnieje wiele rodzajów pelletu - od produkowanego z drewna, przez słomę, po trawę. Obok ekogroszku, jest to najpopularniejszy produkt stosowany w nowoczesnych kotłach.
2019-07-19, 10:43

Czym jest pellet? Ekologiczne paliwo do kotłów

Zastanawiając się, czym jest pellet, warto choć ogólnie poznać w jaki sposób powstaje. Wytwarzany jest w wieloetapowym procesie granulacji. Suchy, rozdrobniony i oczyszczony materiał wejściowy trafia do pelleciarki. Na specjalnej matrycy wytłaczane są granulki.

Jak wygląda gotowy pellet?

Efektem pracy pelleciarki są cylindryczne granulki o średnicy 4-10 mm. Ich długość jest różna - od 10 do nawet 40 mm. Ze względu na to, że w materiale naturalnie znajduje się lignina, nie pojawiają się w nim żadne dodatkowe kleje. Najczęściej spotykaną i powszechnie używaną odmianą pelletu jest drzewny. Wysokiej jakości produkt cechuje się kalorycznością 17-19 MJ/kg, niską wilgotnością - poniżej 10% i niewielką zawartością popiołu - do 3%.

Więcej informacji, czym jest pellet

Dobry pellet spełnia wymagania europejskich systemów certyfikacji EN i ENplus. Certyfikat, który został wydany przez uprawioną instytucję, daje kupującemu pewność że dostarczany materiał i metody produkcji paliwa są na wysokim poziomie jakości.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat tego ekologicznego paliwa, sprawdź artykuł "Czym jest pellet?" na blogu Kotły Klasy 5.

KONTAKT / AUTOR
Kotły klasy 5
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.