Zasady ogłaszania alarmu smogowego
Smog to wyzwanie, z którym musimy sobie wspólnie poradzić. Zanim jednak uda się coś zmienić, warto poznać zasady ogłaszania alarmu smogowego. Dzięki temu łatwiej będzie zrozumieć informacje płynące z różnego rodzaju tablic i informatorów w internecie.
2018-09-26, 09:59

Polskie normy stężeń na tle europejskich wyglądają na mało rygorystyczne. Obowiązujący w naszym kraju poziom alarmowy dla pyłu zawieszonego PM10 jest niemal 4 razy wyższy niż ten we Francji. Z tego powodu może się wydawać, że problem jest dużo mniejszy, niż w rzeczywistości.

Zasady ogłaszania alarmu smogowego

Jeżeli dobowe stężenie PM10 osiągnie 200 μg/m3 powinna pojawić się stosowna informacja. Alarm to 300 μg/m3. Są to wartości znacznie przekraczające zalecenia Światowej Organizacji Zdrowia - odpowiednio 4 i 6 razy. Problem ten nie powinien być bagatelizowany - pyły PM10 i PM 2,5 przenikają do naszych płuc, powodując nie tylko alergie, ale również choroby. Zasady ogłaszania alarmu smogowego obowiązujące w naszym kraju mogą być niewystarczające, by się przed nimi obronić.

Zasady ogłaszania alarmu smogowego w Polsce nie są rygorystyczne

Warto się tym tematem zainteresować

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem "Zasady ogłaszania alarmu smogowego", w którym dokładniej zajęliśmy się tym tematem. Przygotowaliśmy porównanie polskich standardów do zagranicznych oraz zestawienie z zaleceniami WHO. Przypomnieliśmy również czym tak naprawdę jest smog.

KONTAKT / AUTOR
Kotły klasy 5
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.