Porównanie kotłów grzewczych
Jak wybrać odpowiedni system grzewczy do budynku? Porównanie kotłów grzewczych może w tej decyzji pomóc. Trzeba jednak zwrócić szczególną uwagę na kilka aspektów, unikać dużych uogólnień i nie upraszczać analizy cieplnej budynku.
2019-06-19, 16:09

Porównanie kotłów grzewczych - jak je czytać?

Przede wszystkim należy rozpocząć od sprawdzenia, czy w danym typoszeregu kotłów znajduje się urządzenie dopasowane mocą do zapotrzebowania naszego budynku. Przewymiarowany system nie będzie pracować z optymalnymi parametrami. Jego sprawność spadnie, a emisja szkodliwych związków wzrośnie. Kocioł o mocy zbyt małej może za to sobie nie poradzić z ogrzewaniem podczas silnych mrozów.

Porównanie kotłów grzewczych - na co zwrócić uwagę?

Najważniejsze elementy porównania kotłów grzewczych

Pierwszy aspekt - moc - został już ogólnie omówiony. Kolejnym z nich powinna być sprawność - im wyższa, tym lepiej. Warto zwrócić uwagę na to, czy mamy do czynienia z parametrem wyznaczanym dla całego sezonu czy tylko dla mocy nominalnej. Pierwszy z nich dużo lepiej odzwierciedla rzeczywiste warunki pracy urządzenia. Kolejny aspekt to klasa energetyczna i certyfikaty. Kocioł musi być koniecznie klasy piątej - inne, dostępne w przestarzałych porównaniach kotłów grzewczych należy odrzucić.

Więcej informacji

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak czytać porównanie kotłów grzewczych, serdecznie zapraszamy na bloga Kotły Klasy 5. W naszym artykule postaraliśmy się przybliżyć najważniejsze aspekty rankingów i wyjaśnić, jakich błędów należy unikać.

KONTAKT / AUTOR
Kotły klasy 5
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.